fbpx

Журнал «Ковальська майстерня» №3

ДИРИГЕНТ УКРАЇНСЬКОГО БАРОКО

Наша нова розповідь – про людину, яку ви, напевно, вже зустрічали на своєму шляху. Її роботи неможливо обминути, його не сплутаєш з іншими майстрами, його метал стає прикрасою як для скромної, так і для величної архітектури. Слово сьогодні – члену – кореспонденту УАА, Майстру й Учителю – пану Богдану Новосельському.

Журнал «Ковальська майстерня» №3

1. Сонет монументальності

„Тут була повна хата коліс від трак­тора Т-150, отже, ми цілий місяць роби­ли ремонт, встановили горна і почали з цього молотка. Потім зрозуміли, що нам стає тісно, бо одна частина робіт – тут, інша – вдома, на подвір’ї, у кузні “12×10”. Складно було…” – Так розпочалося наше знайомство з “Ковальськими майстер­нями” Богдана Новосельського. І вже з перших кроків стало ясно, яку працю було вкладено в ці майстерні за багато років. Про таких людей кажуть – „дбайливий і невтомний Господар”. Це – його життя. А воно невіддільне від життя всієї коваль­ської родини. ”

… Тато мені допомагав. Він – ко­валь, великий хист мав до слюсарної справи, який мені й передав,” – продов­жує Майстер. А через декілька хвилин з’ясовуємо, що і дід, і прадід не були байдужі до ковальства.

То й не дивно, що вже й син його, Володимир, перевівся на заочне відділен­ня фінансової академії й подався до тат­кової кузні. Сьогодні батько з любов’ю і повагою називає його “старий”.

Має пан Богдан історичну реліквію – пневмомолот. Якщо для когось час зникнення радянських рублів став кінцем “планового господарства”, то для хазяй­новитого Богдана Новосельського він був початком – новий молот придбали на всі родинні кошти (10 000 рублів) у дирек­тора цукрозаводу. Тож і фундамент під нього робили на совість – 4,5 м х 2,5 м, тож навіть бетон став “золотим”. Хоча че­кати цього довелося, за браком грошей, більше десяти років. З тих 80-х років ба­гато води спливло.

Дата публікації: 25.04.2024