«Журнал про метал»

+38 067 22 444 00
Замовити дзвінок

Дизайн В АРХІТЕКТУРІ

Сучасне українське бароко

Декоративний потенціал художньої ковки в архітектурі не має кордонів. Це доведено багаторазово і в безлічі втілень.

Для оцінки магічних можливостей «сучасного українського бароко» пропонуємо подумки прибрати ковані елементи із зовнішнього вигляду вишуканого будови, представленого на фото. Залишаться лише добротність, міцність і аскетичність. Без високохудожньої кування виглядати палацом цей будинок не буде.

З іншого боку, практично будь-яка споруда, зведення по найпростішому проекту, може бути перетворено вмілим дизайнером – архітектором в щось надзвичайне.

Представлений тут столичний особняк декоративно оформлений в особливому і неповторний стиль, який авторськи розробив і довів до досконалості академік архітектури Богдан Федорович Новосельський. Стиль отримав назву “сучасне українське бароко”.

Відмінні риси цього стилю – наявність гармонійно збалансованих в просторі масивних елементів, доведення до геометричній завершеності, практично ідеальна обробка поверхні кожної деталі в композиції.

Хтось може не погодитися і заперечити, що тут мова повинна йти поки що не про народження нового стилю, а тільки про легко пізнаваному ковальському почерку. Але ж уже справа доходить до того, що роботи Атор “неледачих робіт” демонструються в рекламі малоізвених коваль фірм на сторінках просунутих коваль видань! Хіба це не ознака народження нового стилю?

Наприклад, “Ковальська майстерня” в №1 зя 2005-й рік опублікувала рекламу київської фірми “Три ковалі”. Чи не складно вгадати стиль, а заодно і почерк у фрагменті решітки одного з Київської ландшафтів руки івано – франківського метра. Подібне виріб не придумаєш “з бухти – барахти”. До нього потрібно йти крізь роки каторжної праці і через сотні тонн перетвореного в пластилін метала. Подолавши гіркоту проб і помилок і розвинувши в собі здатність повної самовіддачі при роботі над кожним квадратним міліметрів вироби. Погодьтеся, таке під силу далеко не кожному! Простіше вкрасти чиєсь готовеньке.

Але той, хто здатний пожертвувати етикою в ім’я естетики, ніколи не підніме на новий рівень престиж національного ковальської майстерності, як це зумів зробити новатор Новосельський.

Не дивно, що сьогодні дизайнер, коваль і керівник великого ковальського підприємства, Богдан Федорович користується заслуженим авторитетом у колах архітекторів і дизайнерів не тільки рідного Прикарпаття, а й Київського новобудови.

“Ковальські майстерні Богдана Новосельського” сьогодні – це і великий, добре оснащений ковальський колектив, і одночасно академічний консультативний архітектурно – дизайнерський центр, в якому завжди знайдуть спосіб, як за допомогою “сучасного українського бароко” перетворити кволої будинок або офіс, надати йому княжого величі зовні і при цьому наповнити теплим затишком всередині. При абсолютній неповторності кожного архітектурного рішення.

Дата публікації 30/09/2011